Koliko se molova benzena moze da dobije trimerizacijom 3,6138*1025molekula acetilena ako je iskoristenje 100%?
3C2H2------------------>C6H6
1 mol--------------6*10(23)
x mol--------------3.6138*10(25)
x=3.6138*10(25)*1/6*10(23)=60.23 mol acetilena
n(acetilena):n(benzena)=3:1
n(benzena)=n(acetilena)*1/3=60.23*1/3=20.08 mol
powered by Drupal
organska hemija
3C2H2------------------>C6H6
1 mol--------------6*10(23)
x mol--------------3.6138*10(25)
x=3.6138*10(25)*1/6*10(23)=60.23 mol acetilena
n(acetilena):n(benzena)=3:1
n(benzena)=n(acetilena)*1/3=60.23*1/3=20.08 mol