Izracunaj koncentraciju acetatnih jona u rastvoru sircetne kiseline kolicinske koncentracije 0,1 mol/l ako je stepen disocijacije 0,85
CH3COOH------------->CH3COO- + H+
{CH3COO-}=alfa*n*c
n je broj disosovanih jona pa je koncentracija jednaka
{CH3COO-}=0.85*1*0.1=0.085 mol/l
Hvala! :)
powered by Drupal
Izracunaj koncentraciju acetatnih jona
CH3COOH------------->CH3COO- + H+
{CH3COO-}=alfa*n*c
n je broj disosovanih jona pa je koncentracija jednaka
{CH3COO-}=0.85*1*0.1=0.085 mol/l
Izracunaj koncentraciju acetatnih jona
Hvala! :)