Koliko g FeSO4 * 7H2O je potrebno za pripremanje 300 g rastvora masenog udela FeSO4 w = 0,45?
w(FeSO4)=0.45 mr=300 g
m(FeSO4)=mr*w=300*0.45=135 g
n(FeSO4)=m(FeSO4)/Mr=135/152=0.88 mol
n(FeSO4)=n(FeSO4*7H2O)=0.88 mol
m(FeSO4*7H2O)=n(FeSO4*7H2O)*Mr=0.88*278=244.64 g. Ja mislim da je tacno jer nisi dao resenje zadatka.
Sigurno je tako, puno hvala! :)
powered by Drupal
FeSO4*7H2O
w(FeSO4)=0.45 mr=300 g
m(FeSO4)=mr*w=300*0.45=135 g
n(FeSO4)=m(FeSO4)/Mr=135/152=0.88 mol
n(FeSO4)=n(FeSO4*7H2O)=0.88 mol
m(FeSO4*7H2O)=n(FeSO4*7H2O)*Mr=0.88*278=244.64 g. Ja mislim da je tacno jer nisi dao resenje zadatka.
FeSO4 * 7H2O
Sigurno je tako, puno hvala! :)