Ako 3,1 g fosfora reaguje sa 5,6 L kiseonika, računato pri standardnim uslovima, i ako je atomska masa za fosfor 31, koji je to maseni odnos?
Hvala! :)
Ja mislim da se zadatak radi na sledeci nacin
1 mol---------------22.4dm3
x mol---------------5.6 dm3
x=5.6*1/22.4=0.25 mol O2
m(O2)=n(O2)*Mr=0.25*32=8 g odnos masa je
m(P):m(O2)=3.1:8
powered by Drupal
Maseni odnos
Ja mislim da se zadatak radi na sledeci nacin
1 mol---------------22.4dm3
x mol---------------5.6 dm3
x=5.6*1/22.4=0.25 mol O2
m(O2)=n(O2)*Mr=0.25*32=8 g odnos masa je
m(P):m(O2)=3.1:8