kolika je koncentracija sircetne kiseline u rastvoru ciji je ph=3 ako je stepen disocijacije te kiseline 2%?
pH=3 3=-logC(H+) C(H+)=10-3 mol/dm3 CH3COOH = CH3COO- + H+ Znaci, posto je stepen disocijacije 2%, samo 2% jona ce disosovati, a H+ jona 10-3 mol/dm3, pa vazi proporcija: 2% - 10-3 mol/dm3 100% - C C=0,5 mol/dm3
Da nije 0,05?
powered by Drupal
pH=3 3=-logC(H+) C(H+)=10-3
pH=3
3=-logC(H+)
C(H+)=10-3 mol/dm3
CH3COOH = CH3COO- + H+
Znaci, posto je stepen disocijacije 2%, samo 2% jona ce disosovati, a H+ jona 10-3 mol/dm3, pa vazi proporcija:
2% - 10-3 mol/dm3
100% - C
C=0,5 mol/dm3
Da nije 0,05?
Da nije 0,05?