Koliko se kristalnog magnezijum-amonijum-fosfata izdvaja iz 20ml rastvora magnezijum hlorida koncentracije 0,1mol/l sa potrebnom kolicinom natrijum-hidrogenfosfata u prisustvu amonijacnog pufera?(Mg-24,P-31)
Ako moze neko da mi objasni :)
powered by Drupal
osobine elemenata i jedinjenja
V(MgCl2)=20ml c=0.1 mol/l
n(MgCl2)=V*c=0.1*20*10(-3)=0.002 mol
n(Mg)=n(MgCl2)=0.002 mol jer u magnezijum-horidu ima 1 atom magnezijuma
n(MgNH4PO4)=n(Mg)=0.002 mol
m(MgNH4PO4)=n(MgNH4PO4)*Mr=0.002*137=0.274 g
A jel ima neka reakcija za
A jel ima neka reakcija za ovo? :)
Ima i to
Ima i to je
MgCl2+Na2HPO4+NH3------------>MgNH4PO4+2NaCl