Izracunaj kolicinsku koncentraciju rastvora nastalog mesanjem 50 cm3 rastvora natrijum - sulfata masene koncentracije 25 g/dm3 i 100 cm3 vode
Ja mislim da se zadatak radi na sledeci nacin
mb=y*V=25*50*10(-3)=1.25 g
n(Na2SO4)=m(Na2SO4)/Mr=1.25/142=0.0088 mol
Vu=V1+V2=50+100=150 cm3
c(Na2SO4)=n(Na2SO4)/Vu=0.0088/150*10(-3)=0.0587 mol//l
Hvala punoo! :))
powered by Drupal
Ja mislim da se zadatak radi
Ja mislim da se zadatak radi na sledeci nacin
mb=y*V=25*50*10(-3)=1.25 g
n(Na2SO4)=m(Na2SO4)/Mr=1.25/142=0.0088 mol
Vu=V1+V2=50+100=150 cm3
c(Na2SO4)=n(Na2SO4)/Vu=0.0088/150*10(-3)=0.0587 mol//l
Kolicinska koncentracija
Hvala punoo! :))